איזו מתנה למפקד שמשתחרר תשמח אותו במיוחד?

בזמן השירות הצבאי מתעוררים אצל כולנו רגשות רבים, מכל הסוגים, גם חיוביים וגם פחות. אחד הרגשות היותר מעניינים הוא כבוד כלפי המפקד. במקרים רבים הכבוד לא נובע רק מהחובה לכבד את היררכיית הפיקוד הצה"לי, אלא מהאישיות של האדם שממונה עלינו. למעשה, במקרים רבים מאוד, המפקד שלנו הופך עד מהרה למודל לחיקוי, ואפילו סוג של אח בכור או אבא שכדאי להקשיב לו – למרות שבדרך כלל מדובר באדם שמבוגר מאיתנו בסך הכל בלא יותר משנה או שנתיים. בהתאם, כשהמפקד משתחרר, נרצה לקנות לו מתנה שתשמח אותו – ובעמוד זה תמצאו המלצות לגבי בחירת מתנה למפקד שמשתחרר.

מתנה שמותאמת לאדם

העצה הראשונה לגבי בחירת מתנה למפקד שמשתחרר מהצבא, או "רק" עובר ליחידה אחרת, היא להתאים אותה למאפיינים הספציפיים של אותו מפקד. יש שתי דרכים עיקריות לעשות זאת: דרך אחת היא לבחור פריט שלאדם יהיה חיבור אמיתי אליו. למשל, אם המפקד אוהב להכין אוכל, בוצ'ר וסכין שף יהוו מתנה משמחת מאוד מבחינתו. הדרך השנייה היא להוסיף ברכה אישית, מכל הלב, ו/או להפוך את המתנה עצמה לאישית – באמצעות חריטה. כמובן שניתן לשלב בין שתי הדרכים, ואם להישאר עם הדוגמה של סכין שף, ניתן לחרוט עליה מסר אישי.

מתנה לא יקרה מדי

כשקונים מתנה למפקד שפורש מצה"ל או עובר לתפקיד אחר, עולה באופן טבעי שאלת התקציב. כאמור במקרים רבים מתפתחים יחסים אישיים בין מפקדים לבין פקודיהם, ונוצרת אפילו חברות, אבל מאחר שעדיין מדובר על מעשה שמתבצע במסגרת השירות הצבאי, ועל גוף היררכי מטבעו כמו צה"ל, מתנה יקרה מדי תגרום לאי נעימות. כמובן שגם מתנה זולה מדי עלולה להיתפש כמביכה, ולכן חשוב למצוא איזון ולבחור מתנה מרשימה אבל לא כזו שתצריך השקעה כספית עצומה.

 

מתנה שמשקפת את הכבוד וההערכה למפקד

דגש חשוב נוסף לגבי מתנה למפקד שמשתחרר הוא שהתשורה שנבחרת צריכה לשקף את הרגשות שחשים כלפי אותו מפקד – כאמור כבוד והערכה אמיתיים. כמובן שעצם נתינת המתנה, שאינה חובה, מעידה על היחס החם כלפי האדם שליווה אותנו בתקופה משמעותית בחיינו, ועזר לנו להתמודד עם האתגרים השונים שמייצר השירות בצה"ל, אבל במקביל חשוב שגם המתנה עצמה תהיה רצינית ומכבדת. בהתאם יש להימנע ממתנות שעלולות להתפרש כגסות, גם אם מדובר בהומור.

 

המקום הנכון לבחור בו מתנה למפקד שמשתחרר

הדגש האחרון לגבי בחירת מתנה למפקד שמשתחרר הוא המקום שממנו היא נרכשת. כדי ליהנות גם ממבחר אפשרויות רחב וגם מהאפשרות להוסיף מבע אישי כדאי לבחור בחנות מתנות עם חריטה. כדאי כמובן לוודא  שהחריטה מתבצעת באמצעות ציוד משוכלל ועם תשומת לב מלאה לרמת הדיוק, כדי שהמתנה תעביר את המסר הרצוי. בנוסף, מבחר האפשרויות מבטיח מציאת מתנה מכבדת בכל מסגרת תקציב.

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מדעי הנתונים

מדעי הנתונים הוא תחום רחב המשמש בתעשיות רבות. עולם מדעי הנתונים גדל באופן אקספוננציאלי ויש הזדמנויות חדשות רבות שצפויות בעתיד

איך בונים אתר לעסקים?

השלב הראשון הוא רישום שם הדומיין שלך. זו הכתובת שבה אנשים ישתמשו כדי למצוא את האתר שלך. לאחר מכן, תצטרך